ویژگی دال های بتنی پیش ساخته کدامند؟

دال های افقی از بتن های پیش ساخته ، تهیه می شوند و معمولا بین 4 تا 20 اینچ (100 و 500 میلی متر) ضخامت دارند و اغلب برای ساخت کف و سقف از آنها استفاده می شود.

گاهی اوقات دال های نازک که دارای 2 اینچ (51 میلی متر) تا 6 اینچ (150 میلی متر) ضخامت هستند، معمولا دال های mud نامیده می شوند. در بسیاری از ساختمان های بومی ِ داخلی و صنعتی از یک بتن ضخیم برای ساخت طبقه ی یک ساختمان استفاده می شود یا برای پایه گذاری و یا به طور مستقیم در زیر زمین استفاده می شود.
برای ساختمان های دو طبقه یا چند طبقه از چند نوع متداول از دال های بتنی استفاده می شود. میله و بلوک که به عنوان Rib و Block نامیده می شوند، بیشتر دارای کاربردهای مسکونی و صنعتی هستند . از دال های بتنی ساخته شده در محل نیز ، در ساختمان های بلند و مجتمع های بزرگ ِ خرید و همچنین خانه ها استفاده می شود. نقشه های فنی اغلب توسط مهندسان سازه تولید می شوند که با کمک از نرم افزار هایی مانند AutoCad یا Revit اماده می شوند.
• عملکرد حرارتی دال های بتنی به چه صورت است؟
دو معیار اصلی حرارتی وجود دارد. اولین سوال مربوط به عایق کردن کف می باشد. در ساختمان های قدیمی دال های بتنی مستقیما بر روی زمین ریخته می شد و به همین دلیل گرما سریع از اتاق خارج می شد .درساخت و سازهای مدرن و امروزی ، دال های بتنی معمولا در بالای یک لایه عایق مانند فوم پلی استایرن قرار می گیرند و این دال ها ممکن است دارای لوله های گرمایش در زیر زمین باشند.
اما مزیت این دال ها این است که متناسب با شرایط آب و هوایی است و با تغییرات دمای روزانه است که در آن دال ها به عنوان تنظیم کننده عمل می کنند و باید بتواند دمای ساختمان را در روز و شب معتدل نگه دارد.
• ساخت و ساز و تولید دال های بتنی چگونه است؟
دال های بتونی ممکن است پیش ساخته باشند یا آنها را در محل تولید کنند. دال های پیش ساخته بتنی در یک کارخانه ساخته می شوند و سپس به سایت منتقل می شوند و آماده اند تا بین پل های فولادی و بتنی قرار گیرند.
قبل از اینکه بتون در دال ها ریخته شود، میله های فلزی درون قالب قرار می گیرند. در این صورت است که این دال ها تقویت می شوند. قالب ها معمولا از چوب و تخته، پلاستیک یا فولاد ساخته می شوند. در سایت های که میزان بودجه کم است، معمولا استفاده از تخته های چوبی بسیار رایج می باشد.
در بعضی موارد قالب بندی لازم نیست ، به عنوان مثال، یک دال زمینی که توسط دیوارهای آجر یا بلوک ها احاطه شده است یعنی دیواره ها در دو طرف به عنوان سینی عمل می کنند و این زیر سازی ها به عنوان پایه عمل می کند.
کف های پیش ساخته بتونی راه حل سریع برای بالا بردن کیفیت ِ ساخت و ساز، اقتصادی و مقرون به صرفه هستند که در طولانی مدت توانایی تحمل ظرفیت حمل بالا را دارند. برخی از دال های پیش ساخته بتنی ، مقاومت خوبی در برابر عبور صدا دارند.
شرکت (قطعات پیش ساخته بتنی) آسان ساز با پشتوانه ی تجربه خود و همچنین بهره گیری از متخصصان صنعت بتن ، توانسته است انقلابی را در شیوه های ساخت و تولید قطعات پیش ساخته بتنی ، در کشور عزیزمان ایران ایجاد کند.به همین منظور به تولید قطعات پیش ساخته بتنی با مشخصات و استانداردهای روز دنیا می پردازد.
اطلاعات تماس:
آدرس دفتر مرکزی: تهران- بلوار فردوس شرق- خیابان ولیعصر_ خیابان اعتمادیان شرقی-پلاک 15 واحد 19
کارخانه: کیلومتر 70 جاده ی قدیم تهران-ساوه، یک کیلومتر مانده به سه راه اختر آباد جنب کارخانه ی کاوش جوش
تلفن تماس:44031208(021)-09120359691
فکس:44019255
ایمیل: Asansaze.pcp@gmail.com
ساعات کاری: 17-9

© کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد.بتن پیش ساخته.
طراحی سایت دارکوب.|هاستینگ دارکوب.